Dění ve farnosti

Farní káva AGAPÉ

 

Každé společenství žije ze vzájemného setkávání. Tak jako rodina spolu žije, když se její členové setkávají, sdílejí své radosti a starosti, společně stolují a vůbec nacházejí čas na sebe, i farní rodina, aby byla vpravdě živým společenstvím, měla by se setkávat i při jiném než jen bohoslužebném dění.

Od dob rané církve se křesťané setkávali nejen při slavení eucharistie, kde sytili svou duši, ale i při následné hostině lásky (agapé) – společném jídle po bohoslužbách. Proto se i v naší farnosti koná takovéto malé agapé, tj. posezení u kávy a něčeho sladkého na zub, a to každou první neděli v měsíci po první mši svaté.

Výuka náboženství

Výuka náboženství probíhá v naší farnosti na ZŠ v Nebušicích a ZŠ v Horoměřicích. Přihlašovat se lze na začátku školního roku přímo ve škole.

 

Ohlášky

Změny v pravidelných bohoslužbách.